REKLAMA

Programista 07/2016 (50) – Zaprogramuj robota z okładki

Na okładce 50. wydania magazynu „Programista” znalazł się robot wraz z grą „Wieże Hanoi”. Robot poza tym, że wygląda fenomenalnie (a przynajmniej mam nadzieje, że tak jest i tak właśnie będę sobie to powtarzał), posiada jeszcze jedną ważną właściwość: w wersji elektronicznej okładki jest programowalny. W związku z tym ogłaszamy jubileuszowy konkurs, gdzie to właśnie Wy – Czytelnicy – możecie zaprogramować ruchy robota w taki sposób, by ułożył on znajdującą się przed nim Wieże Hanoi.

Z tego tekstu dowiecie się:

  • Jak rozpocząć pracę z robotem;
  • Jak nawiązać połączenie z okładką aktualnego wydania nr 50;
  • W jaki sposób wysyłać i odbierać wiadomości z okładki;
  • Znajdziesz podpowiedzi jak sterować robotem;
  • A także poznacie cel konkursu,  kryteria oceny przesłanych skryptów i inne zasady tej zabawy.

Artykuł znajduje się w miesięczniku "Programista" nr 07/2016 (50). Jest to wydanie sierpień/wrzesień. Szczegółowy spis treści tego wydania: http://programistamag.pl/programista-07-2016-50

WYNIKI KONKURSU>>

sebastianPomysłodawcą konkursu, autorem grafiki, API i tekstu jest Sebastian Rosik - Fontend-end Chapter Lead w firmie RST sp. z o. o. sp. k. Dawniej brał udział w projektowaniu gier i aplikacji mobilnych na platformę JAVA oraz iOS. Dziś pisze głównie w technologii HTML5 oraz Node.js. Hobbystycznie zajmuje się tworzeniem grafiki 2D oraz 3D.

50_foto2